2016.02 Kuba- spóźniona podróż poślubna

Kuba gorąca, słoneczna, ciekawa, inna, egzotyczna, a jednocześnie bardzo tania (jeśli oczywiście nie podróżujecie w wersji all inclusive i nie boicie się jeść lokalnego jedzenia).

Kuba- byliśmy tam: 25.02-10.03.2016.

Kuba

Dlaczego Kuba?

Jak już napisałam w tytule- była to spóźniona podróż poślubna, bo poprzednią (tą zaraz po weselu) trudno nazwać takim mianem. A dlaczego akurat na Kubę? Powody mieliśmy dość dziwaczne.

Ja nigdy wcześniej nie leciałam samolotem i nie chciałam lecieć. Powiedziałam Bolkowi, że nie ma szans, żebym tym środkiem transportu udała się np. do Hiszpanii, czy Egiptu. Za blisko. Jak już mamy się rozbić (tak, jestem pesymistką), to niech chociaż powiedzą w wiadomościach, że w samolocie lecącym na Karaiby. To coś w stylu- zginąć pod kołami malucha lub mercedesa 😉 No to Kuba spełnia wymóg, bo wchodzi w zakres Karaibów. Stąd też, jak Bolek rzucił hasło Kuba, nie miałam nic do gadania jeśli chodzi o lot.

Bolek natomiast wracając z pracy usłyszał w radiu piosenkę Omi „Cheerleader”, która skojarzyła mu się z Kubą i rozpaliła w nim wielką chęć zobaczenia „wyspy jak wulkan gorącej”. To mu wystarczyło jako powód.

Kuba – Koszty?

Podróżowanie po świecie nie musi być drogie, tylko trzeba się przygotować i nie nastawiać na luksusy. Tym bardziej podróżowanie po Kubie. Więcej przydatnych informacji w zakładce: Co warto wiedzieć przed wylotem?

Kiedy zaczęłam marudzić o kosztach takiej podróży, mężuś udowodnił mi, że bilety można kupić w całkiem przyzwoitej cenie- oczywiście w opcji last minute. Co do samego pobytu na miejscu, to zaczął czytać blogi o Kubie no i przekonał mnie. Trochę nas ta wycieczka skrobnęła, ale i tak 1/4 tego, co zapłacilibyśmy w biurze podróży, gdzie koszt dwutygodniowego pobytu ze zwiedzaniem i wypoczynkiem w Varadero kosztował 12 tysięcy. My wydaliśmy na przelot i sam pobyt jakieś 3000 + niecały 1000 na szaleństwa, pamiątki, rum i papierosy (bo chociaż Bolek rzucił palenie, to na Kubie kurzył, jak stara lokomotywa).

Kuba Centralna i Kuba Zachodnia- co udało nam się zobaczyć?

Poszczególne etapy podróży opisałam w kolejnych zakładkach- Przylot na Kubę, MatanzasHawana Zachodnia, Stara Hawana, Pinar del Rio i Viñales, Trinidad, Santa Clara, Pożegnanie z Kubą – Varadero. Ponadto możecie tu przeczytać: jak tanio się wyżywić na Kubie (Jedzenie na Kubie) oraz o dostępnych tam środkach transportu Podróżowanie po Kubie) i różnych Ciekawostkach. Jeśli któraś z informacji okaże się nieaktualna, to bardzo przepraszam. Piszę na podstawie wiedzy zdobytej na początku 2016 roku, kiedy Fidel jeszcze żył i wszelkie zmiany następowały powoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *